Hasiči

v pátek za námi přijeli hasiči z Horního Benešova. Zařídila nám to paní Valasová a pro děti to bylo překvapení. Děti se oblékly, že půjdeme na procházku. Před školkou uslyšely z dálky zahoukání sirény a byly zvědavé, co se asi stalo. Jaké pro ně bylo překvapení, když hasiči zajeli přímo ke školce. Zvědavě šly k autu a čekaly, co se bude dít. Auto bylo plné hasičů, kteří ochotně dětem začali vyprávět o jejich náročné a důležité práci. Ukázali dětem postupně všechno vybavení, které při zásahu potřebují. Názorně ukázali, jak se s ním pracuje a děti si mohly spoustu věcí i vyzkoušet a zjistit, jak je všechno těžké. Nechyběla ani zkouška stříkání hadicí. Děti zajímalo úplně všechno. Moc děkujeme hasičům, že si udělali čas a přijeli nám vše ukázat a povyprávět. Děti byly nadšené. A také nás mile překvapilo, že s nimi přijel i Honzík, který ještě před rokem chodil k nám a teď už je z něj školák. Pokud bude možnost, rádi si tuto akci někdy zopakujeme.