Výlet na Sovinec a do herny Puzzlík

Oslavili jsme si den dětí o den dřív celodenním výletem. Hned ráno jsme se před odjezdem posilnili svačinkou, nabalili jsme si řízek a další svačinku, kterou nám nachystala paní kuchařka a vyrazili jsme autobusem nejdříve na hrad Sovinec. Tam už nás čekal průvodce v kostýmu, který nám povyprávěl zajímavosti z minulosti a provedl nás hradem. Poté jsme si dali k obědu řízek a sami si prošli další zákoutí hradu. Skoro všechny děti se mi podařilo přemluvit, aby vystoupaly na místní věž. Dětem se chůze po schodech nahoru líbila a zvládly ji bez problémů. Nahoře se nikdo nebál. Cesta dolů už byla podstatně horší. Schody jsou v horní polovině hodně příkré, tak mi nezbylo, než ty menší děti a ty, které se bály, vždy postupně vzít do náruče a ze schodů je snést. Proto nám cesta dolů trvala hodně dlouho, ale nikomu to nevadilo. Po prohlídce nádvoří jsme přejeli do Bruntálu do herny Puzzlík. Nejdříve si děti hrály uvnitř a pak i venku. Počasí nám vyšlo, děti byly moc hodné, výlet jsme si užili. Na druhý den jsme si ještě zajeli na zmrzku do Horního Benešova a pohráli si v parku.